Hrad Červený Újezd a herna

9. duben 2017 | 21.40 |

Kdy: 9.4.2017
S kým: rodiče a mladší bráchové

Koukali jsme na to, že má být hezké počasí a proto jsme přemýšleli, kam bychom vyrazili. Nakonec tátu napadlo, že byhcom mohli jet do jedné herny, kde byli s bráchama loni a kde je zároveň kousek od toho i hrad, na kterém posledně nebyli. 
Ráno jsme vyjeli klasicky na burzu, která bývá každou neděli, kde jsme se prošli, ale nic jsme si nekoupili a ani jsme jí tentokrát neprošli celou, protože tam bylo hodně lidí a pořádně se tam nedalo procházet, jelikož ke konci už jsou úzké uličky, a proto jsme odjeli dříve. 

Z burzy jsme se vydali rovnou do Červeného Újezdu, kde jsme šli z parkoviště (které bylo neplacené) směrem k hradu. 
 

Cesta k hradu

U hradu byly krásné sochy, na každé straně jedna stejná. 

Socha - lev

Tam jsme zašli do Krčmy, kde se dalo najíst. Sice toho neměli na výběr moc, ale dalo se nějaké jídlo vybrat, jen to měli dražší, což jsme teda zas tak neřešili, protože na výletech toto málokdy řešíme, ale přeci jen, když jsem viděla cenu mého jídla, trochu jsem se zhrozila, všimla jsem si toho, až potom, co jsem si objednala. Dala jsem si vepřeové medailonky s pepřovou omáčkou, listovým špenátem a opečeným bramborem. Na talíři to vypadalo dobře, ale říkala jsem si, že na tu cenu mi to připadá malá porce, nakonec jsem byla hodně najedená a co bylo hlavní, dost jsem si na jídle pochutnala.
Interiér restaurace byl hodně zajímavý, takový, že jsem si připadala opravu jako v nějaké krčmě hradu, ale těch zvířat všude kolem, medvědí kůže, hlava jelena, bizona atd., musím říct, že to působí trochu nepříjemně, teda spíše zezačátku, pak už jsem to nevnímala. 

Krčma

Původně jsme mysleli, že bráchy necháme v herně a my se půjdeme podvíat do hradu, nakonec jsme se rozhodli, že se podíváme všichni jen do Skanzenu a na prohlídku hradu nepůjdeme a potom všichni zajdeme do herny. 
Šli jsme tedy zpátky na nádvoří, kde nás zaujala tato cedule. 

Cedule

S mamkou jsme šli ke kase zaplatit prohlídku a já se ptala na cestovní deník, abych si ho mohla konečně pořídit. Bohužel neměli, takže nic. Mamka si koupila turistickou známku a vydali jsme se k brance, která vedla do skanzenu. Vstupné bylo 80,- Kč pro dospělé a 40,- Kč pro děti a studenty, což se dalo.


Když jsme prošli za branku, šli jsme po cestičce, která tam byla udělaná. 

Skanzen


Byl tam vodní mlýn, který kupodivu šel a točil se, což se mi hodně líbilo. Dělalo to teda sice dost velký rámus, jak se to točilo, ale bylo to hodně pěkný. 

Vodní mlýn

Byly tam různé menší stodoly, ve kterých byly různé věci. Tam, co bylo udělané jezírko, ze kterého šla voda do mlýnu, pluly dokonce dvě kachny. Prkna, ze kterých byla dělaná cestiška byla na některých místech zničená a já jsem na jedno šlápla a ono se to najednou zvedlo a u dalších jsem měla strach, aby se náhodou pod námi nepropadly, ale naštěstí se to nestalo. 
Šli jsme k jedné budově, kde před ní stála taková brána a my obě s mamkou najednou řekli, že se u toho chceme vyfotit. :D Nejprve jsem vyfotila mamku a mamka pak vyfotila mě. 

Já u brány

Dále byl i větrný mlýn, který vypadal dobře. Bylo by hodně zajímavé vidět, jak přesně to funguje, což ale bohužel možnost není. 

Vw

Byla tam třeba také Šindelářská dílna, Bačova salaš nebo stodola s trakařema. Sice to vyfocené mám, ale ty fotky nejsou tak zajímavé. Hodně se mi líbil, jak je udělaný včelín.

Včelín

Pořád jsme šli kolem hradu, který byl vidět z cestičky. 

Hrad

Procházelo se po takovém zajímavém mostě, který měl udělanou stříšku, abychom se dostali dále přes vodu, a podívali se do parku. Tady musím říct, že jsem měla obavu z toho, že se ta prkna pode mnou propadnou. Sice to nebylo vysoko, ale byla pod námi voda a mě to bylo nepříjemné. Mamce s jedním bráchou se stalo, že zrovna, když přes to přecházeli prolétly kachny přímo pod nima a oba se lekli. 

Já

Byla tam také taková hezká, malá kaplička. 

Kaplička

Vypadalo to hodně krásně a bylo to veliké. Měli i kytky, které začaly kvést. 

Skanzen 2

A tady už jsme se vraceli přímo kolem hradu zpátky k brance, jelikož už dál nic nebylo a já se nechala vyfotit u věžičky. 

Já u věžičky

Jakmile jsme prošli skanzen, kde jsme mohli být, jak dlouho jsme chtěli, vydali jsme se zpátky na parkoviště. Šli jsme do budovy, kde byla udělaná herna. Vstupné bylo drahé, ale bylo tam možné být klidně celý den. Hned při vstupu dávali razítko, takže se dalo odejít a poté zase přijít. 
Byly tam takové ty různé herní automaty, které bývaly v hospodách a bývají ještě teď v některých hernách. Zde bylo hodně starých her, jako třeba takové ty střílecí lodě, nebo jak se tomu říká. Takové, co se musí lítat ve vesmíru a střílet protivníky. Byl tam i ten starý Donky Kong, kdy je nutné dostat se přes žebříky, což jsem zkoušela, ale vůbec mi to nešlo, nedostala jsem se nikam. 
Byly tam dva pinbaly, kdy jsem zkusila jeden, což mě hodně bavilo, ten mi i jakž takž šel. Dále různá auta, motorky, kdy jedna hra byla taková, že se tam sedělo na motorce a muselo se zatáčet tím, že se motorka naklonila. 
Různé střílečky, kde se střílelo pistolema, což některé byly hodně těžký a zrovna to mě bavilo jen chvilku. Byly tam i taneční podložky, které jsem zkoušela s bráchou a když ho to přestalo bavit, zahrála jsem si jen pro jednoho, takové hry mě baví.
Bylo to uděláno i do dalšího patra, kde byly většinou automaty s karate. Těch her jsem zkoušela hodně a stejně jsem nestihla vyzkoušet všechny, byly jsme tam asi 2 hodiny a půl. 
Co se mi líbilo asi nejvíce, byl pac-man, který tam byly dva, ale musím říct, že stejně mi to moc nešlo a pak ještě jedna hra, ale nepamatuji si, jak se jmenovala a zrovna jí nemám ani vyfocenou. (Dohledáno a jmenuje se to QBert)

Hra

Hry

Hry 2

Pac-man

Když už jsme zjistili, že tam jsme dlouho a přestalo nás to bavit (teda bráchy by to nejpší bavilo dál, hlavně se tam snažili udělat rekordy), rozhodli jsem se, že pojedeme domů. Přeci jen jsme to i měli trochu delší dobu, byla to hodina cesty od nás. 

Prohlídka hradu by nejspíš mohla být také zajímavá, ale vůbec mi nevadí, že jsme na ní nešli, celkově se mi den líbil, vyšlo nám i krásné počasí, když jsme se procházeli venku a poté, když jsme vylezli z herny, zatáhlo se a trochu se ochladilo. 
Jediný, co bylo, tak ten vstup do té herny, netušila jsem, že je to tak drahý, ale jsem ráda, že jsem si to mohla zkusit. 

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Hrad Červený Újezd a herna adil 11. 04. 2017 - 21:42
RE(2x): Hrad Červený Újezd a herna myfantasyworld 11. 04. 2017 - 21:47
RE: Hrad Červený Újezd a herna tlapka 12. 04. 2017 - 10:02
RE(2x): Hrad Červený Újezd a herna myfantasyworld 13. 04. 2017 - 12:39
RE: Hrad Červený Újezd a herna boudicca 14. 04. 2017 - 09:02
RE(2x): Hrad Červený Újezd a herna myfantasyworld 14. 04. 2017 - 12:55