Polívkování - Smíchovská náplavka

3. duben 2017 | 10.35 |

Kdy: 25.3.2017
S kým: kamarádka S. s jejím přítelem M. a ještě jedna kamaráka J.

Bohužel článek bude bez fotek, jaksi jsem si nedělala fotky, fotila jen kamarádka, ale hlavně, že jsem si foťák brala. :D

Kamarádka s přítelem chtěli jít na Polívkování a měla s nimi jít ještě jedna kamarádka. Já jsem uvažovala, že bych jela s nimi, když mi to vyjde. Jelikož mi to vyšlo, sedla jsem ráno na autobus a jela jsem do Prahy a pak na Smíchovskou náplavku, kde už ostatní byli a měli zabrané místo, kdy tam bylo udělané posezení na takovém molu, nebo jak to nazvat, které bylo na vodě. Když jsem přišla, chtěli ostatní jít pro nějakou polévku a abychom měli, kde sedět, rozhodli jsme se, že vždy půjdeme tři a jeden bude hlídat místo. Kamarádka S. s jejím přítelem si kupovali polévky napůl a my se domluvily s kamarádkou J., že bychom si je kupovaly napůl, abychom mohly ochutnat více polévek. 
Jako první jsme zkusily jahodovou s chilli a smetanou. Původně jsem si říkala, že to asi bude divný a měla jsem z ní fakt hodně obavu, ale řekla jsem si, že to teda zukusíme a musím říct, že mě to překvapilo a špatný to nebylo. Nechutnalo to teda ani jako polévka, spíš jako jahody se smetanou, jen trochu ostřejší. :D
Další byla Batátový krém s kokosovým mlékem. O batátech už jsem slyšela, ale nechutnala jsem je, prý jsou však dobré. Říkala jsem si, že aspoň zkusím polévku z batátů. Polévka mohla být trochu více přichucená, ale špatná nebyla. 
Dále Dýňová. Tu jsem ještě neměla a zajímalo mě, jak chutná a musím říct, že ta mi chutnala hodně. 
Marocká s cizrnou a čočkou. Tam bylo hodně čočky a cizrny, ta cizrna tam byla hodně cítit. Nebyla špatná, ale nebyla nic extra. 
Chřestový krém. Zajímalo mě, jak chřest chutná a má takovou zvláštní chuť, která ne každému by sedla, ale za mě chřestová polévka super a určitě bych si jí dala znovu, když bych měla možnost. 
Ještě jsem ochutnala zázvorovou s habaněro, která pálila hodně. Pálivé ráda mám, ale tohle mi propálilo krk. Jsem říkala, že mi to aspoň vypálí bacily. :D Ale musím říct, že fakt byla dobrá. 
Jelikož jsme měli chuť na něco jiného, než na polévky, rozhodli jsme se, že zkusíme bizoní burger, který tam měli. Byla jsem na to zvědavá, měla jsem z toho trochu obavu, protože přeci jen to je maso, se kterým se člověk normálně nesetká. Ale špatný to nebylo.
Zakončení bylo sladkou tečkou, kdy jsem si dala cupcakes a banán v čokoládě.
Zrovna nám vyšlo krásné počasí, což bylo super a já byla hodně ráda, že jsem jela. Vždycky jsme se prošli pro jídlo, pak jsme jedli a kecali, probírala se i svatba té kamarádky S., byli jsme krásně u vody a bylo to celkově super. :) Večer jsem zjistila, že jsem si pěkně spálila nos. Ale co, bylo vidět, že jsme si užívali sluníčka :D
Nechala jsem tam opět plno peněz, obvykle jako vždy na těchto akcích, fakt jsem to ani nechtěla radši vědět, kolik přesně to bylo. :D 
Během toho, co jsme tam byli, tam přišla ještě jedna holka, se svým přítelem a dítětem, kteří tam s námi potom seděli.

 
Byli jsme tam celkem dlouho, já jsem tam přijela po 11 hodině a někdy kolem 16 hodiny jsme se rozcházeli. Se mnou šla J. a jely jsme spolu metrem, S. s M. odjeli domů. Při cestě na metro jsme šli kolem makronek a S. si chtěla koupit a ptala se mě, zda si budu kupovat taky a já jsem říkala, že přemýšlím, že bych koupila domů. Tak jsem chtěla krabičku s 10 makronkami a oni řekli, že mají jenom s 12, vzala jsem těch 12. Makronky byly výborné a jako vždy byly rychle pryč. 

Byla to super akce se super lidmi a jsem ráda, že to všechno vyšlo, že jsme se sešli a měli jsme nádherné počasí a doufám, že si v této skupince zase nějakou akci naplánujeme. :)

Domů jsem jela autobusem a měla jsem přijet v 18:15 a mamka mi během toho psala, kdy přijedu, tak jsem jí ten čas napsala a ptala se mě, jestli s nimi pojedu na večeři nebo jestli chci jet domů, samozřejmě jsem si vybrala večeři. Jeli jsme na jedno místo, kam naši občas jezdí a kde mají dobré steaky. Já si teda steak nedala, ale dala jsem si ostrou masovou směs se steakovými hranolkami. Ta masová směs by mohla být o něco ostřejší, na druhou stranu někomu takhle méně to může vyhovovat. Co mi hodně chutná jsou ty jejich steakové hranolky, je to úplně jiné, než klasické, jsou lepší.
Takže jsem si ten den užila úplně krásně. 

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Polívkování - Smíchovská náplavka chaostheory®pismenkuje.cz 03. 04. 2017 - 11:25
RE(2x): Polívkování - Smíchovská náplavka myfantasyworld 03. 04. 2017 - 11:28
RE: Polívkování - Smíchovská náplavka adil 03. 04. 2017 - 13:44
RE(2x): Polívkování - Smíchovská náplavka myfantasyworld 03. 04. 2017 - 20:39
RE: Polívkování - Smíchovská náplavka atraktivnistrasilka 03. 04. 2017 - 16:01
RE(2x): Polívkování - Smíchovská náplavka myfantasyworld 03. 04. 2017 - 20:42
RE: Polívkování - Smíchovská náplavka hroznetajne 04. 04. 2017 - 10:44
RE(2x): Polívkování - Smíchovská náplavka myfantasyworld 04. 04. 2017 - 20:25
RE: Polívkování - Smíchovská náplavka tlapka 04. 04. 2017 - 21:56
RE(2x): Polívkování - Smíchovská náplavka myfantasyworld 04. 04. 2017 - 22:18