Co jsem viděla a četla v poslední době

1. duben 2017 | 22.49 |

 Nebudu tu rozepisovat, o čem filmy a knihy jsou, jelikož na ně vložím odkazy, ale napíšu, jak se mi ty filmy a knihy líbily. :)

Filmy

Jak přicházejí sny - Je to hodně starý film, ale nějak jsme se bavili o filmech a já jsem si na něj vzpomněla. Pamatovala jsem si, že ten chlap se má vydat pro manželku do pekla a i podle této indicie jsem to hledala na internetu a ono mi to našlo. Měla jsem chuť se na něj znova podívat. I tentokrát se mi film líbil. Pro hodně lidí to může být nudnější, protože tam není nějaká velká akce, ale je to nádherný příběh, který ukazuje, co všechno dokáže láska. 

Angel A - Tenhle film jsem neznala, vůbec jsem nevěděla o jeho existenci, dozvěděla jsem se o něm až když ho sledoval táta a říkal, že je pěkný. Viděla jsem kousek, jenže jsem to neviděla od začátku a neviděla jsem to až do konce, takže jsem se na to podívala jiný den. A musím říct, že by byla opravdu škoda, kdyby mě tento film minul úplně. Někomu se může zdát divné, že je to černobílé, taky jsem zpočátku na to koukala nedůvěřivě a nechápala jsem, proč je to černobílý. Nakonec ale to mělo ve výsledku dost pěkný efekt a barevnost tam potřeba nebyla. Znáte, když prožíváte s hrdiny jejich příběh? Tak přesně takový jsem měla pocit já, že tam jsem s nimi a prožívám to, co oni. V tomhle filmu byl i příjemný nádech romantiky. Je to film, který se mi vryl do paměti a vím, že se na něj určitě někdy znova podívám. 

Hledá se Dory- Dlouho jsem se chystala podívat na pokračování Hledá se Nemo. První díl se mi mic líbil a zajímalo mě, jaké to bude, hlavně, když většinou druhé díly nejsou už takové dobré jako první. Ale tady se jim povedlo udělat skvělé pokračování. Některé scény mě dost pobavily, že jsem se u toho začala smát nahlas. Pohádky jsem mívala ráda a doteď se na tom nic nezměnilo. Dory je skvělá, dodává tam hodně na vtipu a člověk se dost pobaví jejími hláškami. 

Poslední dárek - Z tohoto filmu jsem zahlédla kousek, ani nevím kde, ani proč jsem ho zahlédla jen kousek, ale potom jsem náhodou na něj koukala, když na to koukali rodiče. Původně jsem si dělala na notebooku, jenže jsem se do toho filmu zakoukala, takže notbook jsem zaklapla a dívala jsem se. Moc pěkný film, hodně jsem se u něho nasmála. Nejlepší byly hlášky te malé holky a ten hlavní hrdina byl také super. Ale zjedné části byl film i smutný, přiznám se, že jsem u toho brečela. (Hodně často brečím u filmů, ať už proto, že je to smutné, nebo dojemné).

Říkala jsem si, že to mohlo dopadnout jinak, ale byl to nádherný film.

Princ z Persie: Písky času - Už je to hodně dlouho, co jsem ten film viděla poprvé a když jsem si všimla, že ho dávaj v televizi a zjistila jsem, že tam nic zajímavého nedávají, rozhodla jsem se podívat znovu. I tentokrát jsem držela hlavnímu hrdinovi palce, ať všechno dobře dopadne (i když jsem věděla, jak to skončí). Líbilo se mi skákání po střechách, to bylo hodně super. :D A pěkný byl ten efekt, kdy se vracel čas. 

Trollové - Na tuto pohádku jsem se chystala už delší dobu, jenže jsem si jí pustila jendou a usnula jsem u toho a potom jsem byla tak unavená, že jsem na filmy večer ani nekoukala. Když jsem konečně měla volno a nemusela jsem vstáva, rozhodla jsem se, že si ji pustím. Bráchova přítelkyně říkala, že je to pěkný a já kouseka zahlédla, když na to koukala neteř. A musím říct, že se mi to hodně líbilo. V této pohádce se hodně zpívalo, což já mám ráda a ty písničky se mi líbily. Zaujal mě námět pohádky, který byl zajímavý.

Knihy

Letopisy Narnie- Poprvé jsem viděla film, nevím, kdy přesně to bylo, ale je to už to delší dobu a poté jsem v knihovně narazila na to, že je to kniha a jsou další díly. Mám za to, že jsem to ještě v té době nevěděla. Všechny jsem si je postupně půjčila a přečetla a Narnii jsem si zamilovala. Věděla jsem, že určitě si ji budu chtít časem přečíst znova, což se po pár letech stalo. A když jsem viděla Narnii, co ji naposledy dávali v televizi, měla jsem chuť přečíst si ji znovu a proto jsem se rozhodal, že si Narnii koupím, abych se k ní mohla vracet kdykoliv budu mít chuť. Opět jsem si přečetla všechny díly a musím říct, že i ted na mě Narnie zapůsobila úžasně. Pro mě je to nádherné čtení. Někomu to třeba může připadat nudné, protože tam nejsou velké akce jako třeba v Harry Potterovi, ale mě to přijde jako úžasná fantasy pohádka o magickém světě, do kterého se dokážu dostat skrz knihu. Prožívám s hrdiny jejich dobrodružství a mám pocit, jako bych tam byla a všechno viděla, tak mě dokážou ty knihy vtrhnout do děje. A v tu dobu, když čtu, většinou nevímám nic okolo. 

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Co jsem viděla a četla v poslední době chaostheory®pismenkuje.cz 02. 04. 2017 - 08:45
RE(2x): Co jsem viděla a četla v poslední době myfantasyworld 02. 04. 2017 - 16:47
RE: Co jsem viděla a četla v poslední době hroznetajne 02. 04. 2017 - 10:55
RE(2x): Co jsem viděla a četla v poslední době myfantasyworld 02. 04. 2017 - 16:50
RE: Co jsem viděla a četla v poslední době rebarbora 02. 04. 2017 - 15:46
RE(2x): Co jsem viděla a četla v poslední době myfantasyworld 02. 04. 2017 - 16:51