Vojenské muzeum Praha

13. únor 2017 | 19.05 |

 Kdy: 14.1.2017
S kým: přítel a jeho táta

Dne 14. ledna přítel přišel s tím, že bychom se mohli jít podívat do vojenského muzea, s čímž jsem souhlasila.
Ptal se táty, zda se k nám nechce přidat. Jeli jsme autem s tím, že uvidíme, jak to tam s parkováním bude vypadat. Přímo u vojenského muzea se bohužel zaparkovat nedá, tak nakonec jsme našli místo, kde se v týdnu platilo, ale o víkendu ne, takže jsme ho tam nechali a vydali jsme se pěšky do kopce směrem k muzeu.

Když jsme vyšli k muzeu, byl tam hezký výhled.

Výhled 4

Rozhodovali jsme se, zda dojít ještě výš ke kapličce, nakonec jsme rozhodli, že tam půjdeme a cestou zpátky se stavíme v tom muzeu. V tu dobu ještě byly namrzlé chodníky, takže to bylo nebezpečné jít nahoru a museli jsme si dávat velký pozor. Vyšli jsme nahoru, kde byl ještě lepší výhled na Prahu.

Výhled 5

Výhled 6

Byla tam budova, kde měli nějaké vystavené věci, kde jedna část byla zdarma, kam jsme se šli podívat a pak další část už se platila.

Muzeum 3

Muzeum 4

Muzeum 5

Nepamatuji si přesně, kolik to bylo, ale vím, že to bylo dost. Rozhodli jsme se, že tam tedy nepůjdeme a vydáme se zpátky k vojenskému muzeu.

Muzeum je zdarma a je tam několik částí, kde jsou vystavené různé věci k té době. Bylo to zajímavé podívat se, jaké používali zbraně a na postavy vojáků. Ale musím říct, že představa toho, že všechno to bylo skutečné, není příjemná. Všechno, co ty lidi museli prožívat.
Šlo to tam za sebou přesně podle časů a tak byl korigován směr prohlídky. Jak jsem již psala, byly tam zbraně, postavy vojáků, ale také různé dopravní prostředky a byly tam i různé popisky, co to konkrétně bylo.

Muzeum 6

Zbraně mi na jednu stranu nahánějí hrůzu, ale na druohu stranu mě fascinují.

Muzeum 7

Muzeum 8

Muzeum 9

Muzeum 10

Muzeum 11

Muzeum 13

Muzeum 16

Dále tam byla také část věnovaná holocaustu. To pro mě snad bylo to nejhorší. Z toho mi je vždycky úzko, když tohle někde vidím.

muzeum 17

muzeum 18

muzeum 19

Abych měla aspoň nějakou fotku. :)

Muzeum 21

Tím jsme zakončili naší prohlídku a vydali jsme se zpátky ke vchodu. Koukala jsem se, zda mají něco pěkného, co bych si vzala na památku, ale nic mě nezaujalo, takže jediné, co mám na památku jsou fotky. 
Tohle muzeum určitě doporučuji lidem, které zajímají války, vojáci a další věci s tím spojené. A určitě i ostatním, kteří zajímají různé muzea a památky na předchozí dobu.
Upřímně musím říct, že to vojenské muzeum mě nebavilo natolik jako jiné muzea, ale bylo pro mě zajímavé podvíat se, co se v jaké době používalo.  Výhoda muzea je, že je zdarma. V celém muzeu je i možné fotit. Což za tohle je pro mě vždycky plus. Na druhou stranu jsem se zatím nesetkala s muzeem, kde by to nebylo možné.

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Vojenské muzeum Praha atraktivnistrasilka 13. 02. 2017 - 20:12
RE(2x): Vojenské muzeum Praha myfantasyworld 13. 02. 2017 - 20:14