Mšenské pokličky

1. leden 2017 | 13.18 |

Kdy: 3.7.2016
S kým: přítel


Informace:
Pískovcové sloupy při ústí Kokořínského a Vojtěšského dolu nedaleko Mšena vypadají jako přerostlé houby. Vznikly zvětráváním rozdílnou intenzitou zvětrávání pískovcových skal, kdy tvrdší horní vrstva s obsahem železa lépe odolává erozi než spodní skály.Nejsnáze můžete tyto skalní útvary obdivovat a pozorovat v přírodní rezervaci Kokořínský důl, která se rozlohou přes 2000 ha řadí k těm největším v ČR. Skalní útvary v těchto místech jsou porostlé vřesem, lišejníky a jsou tak příhodným domovem pro unikátní faunu bezobratlých živočichů. Skalní pokličky jsou typickým prvkem v CHKO Kokořínsko, která je má také ve znaku.
Mšenské pokličky (Kokořínské pokličky) jsou poměrně snadno přístupné. Jsou dostupné např. po červené turistické trase z hradu Kokořín nebo po modré turistické stezce z obce Mšeno. Dostat se sem dá ale snadno i autem (nejbližší obec Vojtěchov), nedaleko Pokliček se nachází parkoviště.

Náš výlet:
Bylo pěkné počasí, a proto jsme se rozhodovali, kam jet, aby to nebylo moc daleko, a zároveň jsme chtěli nasbírat borůvky. Teda spíše já jsem chtěla sbírat. Nakonec jsme se dohodli, že se pojedeme podívat na Mšenské pokličky. Sice už jsme tam jednou byli, ale vůbec nám to nevadilo. Byla to venkovní procházka a nic se neplatí, takže proč se neprojít do přírody. Navíc parkoviště je přímo u toho a je zdarma. Musím  říct, že jsem měla, co dělat, jelikož to bylo hodně schodů do kopce.

Schody

ale stálo to za to tam vyjít. Chvíli jsme nahoře odpočívali a kochali se krásou přírody.

Pokličky

Pokličky 2

Když už nás to přestalo bavit, vydali jsme se zpátky k autu. Cestou jsme projížděli kolem Kokořína, ale na ten jsme se podívat nejeli. Možná příště, ale zastavili jsme se a aspoň se na něj podívali z dálky.

Kokořín

Ještě jsme se šli podívat do lesíka, zda tam nerostou borůvky. Rostly, ale na začátku byly hodně vybrané, tak jsme musely trochu dál, nakonec jsme jich nasbírali dost. Borůvky jsem sbírala jako malá a chtěla jsem si je znovu nasbírat a byla jsem ráda, že jsme je našli a doma jsem se do nich pustila.

Borůvky

Tím jsme zakončili náš malý výlet a vydali se zpátky domů.

Pokud máte rádi přírodu a nevadí vám vycházet hodně do kopce, je to pěkný výlet a je to poblíž Kokořína. Když se vydáte na Kokořín, určitě doporučuji vzít to i na Pokličky, není to daleko od sebe. A ještě jsou poblíž Čertovy hlavy a Jeskyně Klácelka, tam je to také pěkné, ale o tom už bude jiný článek, tam jsme se byli podívat jindy. Když to vezmete dohromady, vznikne vám hezký výlet a kromě hradu nic jiného neplatíte.

zdroje informací: http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Msenske-poklicky.aspx

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Mšenské pokličky atraktivnistrasilka 01. 01. 2017 - 14:00
RE(2x): Mšenské pokličky myfantasyworld 01. 01. 2017 - 19:40
RE: Mšenské pokličky adil 01. 01. 2017 - 19:06
RE(2x): Mšenské pokličky myfantasyworld 01. 01. 2017 - 19:41
RE: Mšenské pokličky monika 13. 01. 2017 - 15:08