Pečení cukroví

12. prosinec 2016 | 20.05 |

  O víkendu jsem jela k našim, vlastně jsem jela už v pátek ráno, jelikož jsem nemusela do práce, takže jsem přijela dopoledne k našim, abychom s mamkou upekly nějaké cukroví. Přijela i sestra L a pustily jsme se odpoledne do pečení cukroví. Při pečení nám pomáhala tříletá neteř. Ani jsem nečkala, že jí to tak bude bavit, je teda pravda, že pak už s těstem dělala blbosti, ale vydržela u toho opravdu dlouho. Mamka jí koupila zdobítka na perníčky a zdobila dokonce i perníčky. Taková malá šikulka to je. :)

Ségra udělala nealkoholický likér z ledových kaštanů a tak jsme si večer při hraní Alias dali panáka likéru. Jako obvykle jsme se při tom hraní pobavili. Vždy se povedou nějaká dobrá slova nebo hlášky.

Jelikož jsme stihly upéct cukroví v pátek a sobotu, tak neděli jsme měli volnou. Ráno jsme se rozhodli jet na burzu, jenže nás bohužel chytl slejvák a vypadalo to, že to neustane, tak jsme se rozhodli, že odjeme a pojedeme se podíva do obchodního centra. Tam jsem konečně sehnala poslední dárek pro mého nejmladšího bráchu, co mi chyběl. Naši tam taky nakoupili nějaké dárky, takže domů jsme s prázdnou nejel nikdo. Já se rozhodla, že si chci koupit vánoční naušnice. Viděla jsem stromek, ale ten byl takový malý nevýrazný, pak santu a toho jsem nechtěla a pak jsem viděla vánoční ponožky, soby a sněhuláka, nakonec jsem vzala toho sněhuláka, protože ten byl úžasnej. A těším se, až si je vezmu na vánoční posezení s kamarádkou. 
Chtěla jsem kolem Vánoc nějakou dovolenou, teda chtěla jsem jí vyloženě po Vánocích, ale nějak jsem nedoufala, že si jí budu moct vzít, takže jsem počítala, že si jí budu muset vzít příští týden a nakonec si jí vzít můžu, takže mám opravdu velkou radost, jsem loni neměla dovolenou vůbec žádnou kolem Vánoc a předloni před Vánoci, tak konečně letos mám po Vánocích a i když už tam dvě holky měli domluvenou dovolenou, tak jelikož soudci nesoudí, nebyl s tím problém. :) 

A tady dávám fotky cukroví.

Perníčky, některé jsem zdobila i já, ale teda moc mi to zdobení nejde, takže to nebylo pak nic moc. :D

perníčky
Ořechy plněné nutellou. Ještě se namáčejí v čokoládě, ale jelikož jsme je plnily nutellou, tak jsme je nechali jen tak.
Ořechy
Linecký polité čokoládou, ještě jsme pak dělali v cukru. 
Linecké
Kávová zrna. Jednou jsem je dlělala doma a jelikož nám s přítelem chutnali, tak jsem se rozhodla udělat je u našich, jelikož mamka má na mlýnek na mletí ořechů a piškotů, já bohužel ne. Kdybych věděla, že budou mít tkaový úspěch, udělal bych jich víc. Ségra mi říkala, že nějaký kávový zrna měla a nechutnaly jí, ale že tohle těsto je dobrý a brácha tam pak přišel ochutnat a říkal, že jich chce nejvíc, takže budu muset udělat příští rok větší várku. :) 
Kávová zrna
Rafaello kuličky. Jednoduchý a výborný. 
Raffaello kuličky
Kokosové kuličky. 
Kokosové kuličky

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Pečení cukroví atraktivnistrasilka 12. 12. 2016 - 20:11
RE(2x): Pečení cukroví myfantasyworld 12. 12. 2016 - 20:22
RE: Pečení cukroví hroznetajne 12. 12. 2016 - 21:25
RE(2x): Pečení cukroví myfantasyworld 15. 12. 2016 - 18:00
RE: Pečení cukroví adil 14. 12. 2016 - 14:27
RE(2x): Pečení cukroví myfantasyworld 15. 12. 2016 - 18:02
RE: Pečení cukroví tlapka 16. 12. 2016 - 15:32
RE(2x): Pečení cukroví myfantasyworld 17. 12. 2016 - 10:37