Článek Akrofobie

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Akrofobie

23. 11. 2016 - 13:23

adil: Fobie z čehokoliv je nepříjemná, ten pocit strachu někdy s člověkem zamává, záleží jak hodně....Malá bojácnost tolik neuškodí, jako ta, která se překonat nedá. Já mám fobii z hadů,těm se raději vyhnu,nevím, co bych si počala octnout se v nějaké divočině, kde se to hady jen hemží

---
adil.pise.cz

23. 11. 2016 - 20:46

myfantasyworld: Právě, když je malý strach, tak to je v pohodě, jenže já bohužel zažívám vyloženě panický strach a překonat se to snažím, ale je to těžký.
To věřím, je to vždy nepříjemné, ale tak je dobrý, že s hady jen tak do styku nepřijdeš. I když kdo ví, třeba se do té divočiny budeš chtít jet podívat.

---
myfantasyworld.pise.cz

27. 11. 2016 - 12:27

tlapka: Mám s fobií zkušenosti, která mě dotáhla až k psychoterapii, protože šlo opravdu o šílené prožitky. Třídenní nespavost nebo noční můry, zvracení a průjmy, šílenost. Nedokázala jsem o tom ani mluvit, aniž bych se nerozbrečela. Takže o daném tématu bohužel něco vím.
Tvůj případ se mi zdá ale jiný. Není možné, že se tam dostala ke slovu racionalita? Píšeš, že uzavřené, chráněné, jištěné rozhledny ti nevadí. Nepřipadá ti to, jako by sis uvědomila určité riziko, které jsi jako malá nevnímala? Ono ty děravé schody a podobné lahůdky bere s naprostým klidem málokdo. Upřímně, když si svou fobii převedu na fobii z výšek, tak se o to, vylézt nahoru ani nepokouším...

---
tlapka.pise.cz

29. 11. 2016 - 12:49

myfantasyworld: Tak to je fakt na nic, když už to je takováhle fobie.
Naštěstí takové věci nezažívám.
Možný to je, ale opravdu nevím, jelikož to přišlo opravdu z ničeho nic, jen jsem prostě šla jako obvykle na rozhlednu. Navíc ono v tom lanovém centru jsem byla jištěná a věděla jsem, že mi nic nehrozí, ale jak jsem byla nahoře a viděla dolů, tak jsem nedokázala se ani na ty lana pověsit a sjet na druhou stranu. A hlavně se pustit jednou rukou, když jsem se druhou ještě nedržela.
Tak ono ani v těch uzavřených rozhlednách nejdu ke kraji a ani na kopcích.
Tak ono jelikož jsem měla ty výšky ráda, nedá mi to a pokouším se o to.

---
myfantasyworld.pise.cz

28. 11. 2016 - 19:32

atraktivnistrasilka: Když mi bylo asi pět, tak jsem prý Petřín pomalu vyběhla. Dneska se bojím vyjít takové ty schody s dírama, co občas bývají u nadchodů (například) na vlakových nádražích. Nevím, jak je to možný. Matka mě jeden čas obviňovala, že jsem to odkoukala od otce, stejně jako omdlívání u odběrů krve - ale ono nějak ne a mám to dodnes. Kupříkladu na chatě máme takové speciální schody, zkrátka jsou tam takové výčlenky na nohy, takže na prvním schodě musíš našlápnout pravou, na druhém levou, na třetím zas pravou... Těch schodů je tam asi 16 a mají mezi sebou celkem rozestup. Když mi bylo asi sedm, tak tam právě tyhle schody babička s dědou dali, no to bylo něco. Neskutečně jsem se toho bála, ale nakonec jsem si zvykla - natolik, že je dneska vybíhám, sbíhám, beru ob schod, sedám si na ně... Prostě jsem si zvykla, ale představa, že bych měla šplhat třeba na žebřík, ta mě děsí. Mám problém i vylézt třeba na palandu, což bude zajímavý, když za dva týdny jedem do hotelu F1 ve Francii, kde na mě pravděpodobně to horní místo vyzbyde

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

29. 11. 2016 - 12:51

myfantasyworld: Tak já na žebřík vylezu, nahoru mi to problém nedělá, ale dolů je to pak horší.
Ono třeba to je fakt tou dědičností a prostě se to objevilo později, kdo ví. Třeba proto, že jsme rozumnější a dřív jsme prostě neřešili rizika.
Ale je to fakt taková záhada. Tak třeba tě někdo dolů pustí.

---
myfantasyworld.pise.cz

01. 02. 2017 - 23:44

chaostheory®pismenkuje.cz: mně to s těmi fobiemi přijde naopak - skoro všem lidem s fobiemi co znám, se vytvořila až v dospělosti. včtně mě. obecně mi přijde, že děti se jen tak něčeho nebojí - výšek, letadel, zvířat, ničeho. to až když "stárnou".

---
chaostheory.pismenkuje.cz

03. 02. 2017 - 20:13

myfantasyworld: Taky to zjišťuji u dalších lidí, že to tak mají. Jenže přijde mi stejně pořád divný, že jsem výšky milovala a pak nejednou začnu mít panickou hrůzu, to je děs.

---
myfantasyworld.pise.cz