Letecké muzeum Kbely

16. říjen 2016 | 13.39 |

Kdy: 30. dubna 2016
S kým: přítel, jeho táta s přítelkyní

Informace:
Muzeum bylo založeno v roce 1968. V současnosti má Letecké muzeum Kbely 2 251 sbírkových předmětů, které se váží k letectví, kosmonautice, parašutismu a meterologii. Muzeum má ve svých sbírkách 275 letadel z nichž 85 je vystaveno ve čtyřech krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. 
Expozice:
Československé letectvo 1918–1924 - Hangár zakladatele Leteckého muzea Kbely plukovníka Jaroslava Janečky
Československé letectvo 1925–1938 - Hangár spoluzakladatele Leteckého muzea Kbely Jana Sýkory
Československé letectvo 1925–1938 - Hangár spoluzakladatele Leteckého muzea Kbely Jana Sýkory
Proudové letouny 1. generace
Československé letectvo po roce 1945
Venkovní expoziční prostory
Létající exponáty


30. dubna se zrovna otevíralo Letecké muzeum v Kbelech a my se rozhodli, že se tam podíváme a pak někam pojedeme, kde si uděláme ohýnek, opečeme si buřty a spálíme čarodějnici, kterou den předtím udělal přítel. 
Zrovna v ten den bylo dokonce nádherné počasí, takže na procházku, jak dělané. Je více hangárů s letadly a my jsme se byli podívat asi do 2. Nejsem si teď jistá, jestli se zrovna některý z nich nově neotevíral.
Nějak moc se o letadla nezajímám, ale bylo to pěkné se podívat na letadla, která byla v určitých letech vyráběna a jak technika postupně pokračovala. Ke každému letadlu byl popis, takže se dalo i něco zajímavého zjistit. Přiznám se, že jsem cedule do podrobna nečetla, spíš jsem se podívala na název letadla a na rok, další popis jsem ani vědět nepotřebovala. Že bych si teda nějak ty názvy letadel pamatovala se říct nedá, ale to u mě není nic neobvyklého. Dále tam byly vystavené figury pilotů a nebo další věci ohledně pilotování. 
Vystavené letadla mají udělané pěkně a celkový zážitek i ovlivnilo to, že vstup je zdarma.

Hangár

Hangár

Letadla

Letadlo 1

Letadlo 2

Letadlo 3

Letadlo 4

Já u letadla

Když jsme se pokochali letadly, tak jsme se rozhodli vydat se někam do přírody, abychom si mohli udělat ohýnek. Cestou jsme se zastavili v jednom městě. Bohužel už si nepamatuji, co to bylo za město. Zrovna tam bylo nějaké vystoupení, tak jsme se byli podívat, co přesně tam je a zjistili jsme, že je to nějaké dětské představení. Pak jsme se podívali ještě k hradbám a vydali se dál. 

Když jsem fotila tuhle fotku, tak mi přítelův táta říkal, že když je to proti sluníčku, tak tam nebude nic vidět. Já to ale fotila úmyslně, protože se mi tam líbilo sluníčko nad věží a ráda si pohrávám různě s fotkami. :)

Slunce

Vodu mám hodně ráda a nenechám si ujít, když můžu zkusit udělat nějaké fotky. 

Voda s listy

Mláďátka byla roztomilá. :)

Mláďata kachny

Z města jsme se vydali dál a hledali si místo, kde bychom si mohli konečně začít dělat jídlo. Nakonec jsme si našli takové pěkné místečko, kde nikdo nebyl a byl tam nádherný klid. 

Tenhle pařez mi přišel zajímavý.

Pařez

Opékání buřtů

Pečení buřtů

Poté, co jsme si opekli buřty a najedli se, tak jsme do ohně postavili čarodějnici a dívali se, jak se pálí a tím jsme celý náš výlet zakončili. 

Zdroj informací: Wikipedia

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Letecké muzeum Kbely boudicca 16. 10. 2016 - 23:46
RE(2x): Letecké muzeum Kbely myfantasyworld 17. 10. 2016 - 18:53
RE: Letecké muzeum Kbely adil 18. 10. 2016 - 13:36