Hodnocení čajů

3. říjen 2016 | 19.52 |

O tom, že miluji čaje jsem se tu ještě nezmínila. Čaje piji odmala a i když jsem později začala pít kávu, tak stále jsem zůstala u pití čajů. Neumím si představit ráno bez čaje (to mívám jen pokud někam jedu a nestihnu se nasnídat). A někdy si dávám čaj i večer, hlavně pak na podzim a v zimě. Když jsem  zkusila sypané čaje, tak jsem si začala kupovat převážně ty, i když cenově je to náročnější. Ale kupuji si i některé vybrané druhy sáčkových čajů. A jelikož zkouším různé druhy čajů, tak jsem se rozhodla zhodnotit, které jsou lepší a které horší. Ještě malá informace před hodnocením: Čaje si nyní už nesladím a jen občas do některých přidám med při nemoci nebo pro dochucení,, takže většina hodnocení je bez cukru.

Ovocné čaje
Čaje, které jsem pila již odmala a které nyní už nepiji v takové míře jako dřív.

Jemča Malina - sáčkový
Tenhle čaj je takový průměrný, který mě nijak nenadchl svou chutí. Jelikož jsou čaje od Jemčy levnější a nejsou tak špatné, tak občas po nich sáhnu.

Jemča zázvor s citronem - sáčkový
Přijde mi chuťově lepší, než malina a říká se, že citron a zázvor jsou dobré na nastydnutí, tak třeba mi pak pomůže, až bude potřeba. :)

Jemča Ananas a brusinka - sáčkový
Asi nejlepší z těch tří. Brusinkové čaje jsem si začala kupovat, když jsem začala mít problémy s močových měchýřem a musím říct, že se mi brusinky v tomhle ohledu osvědčily. 

Černé čaje
Dříve na mě byly hodně silné, ale později (asi, když jsem pak začala pít kávu) jsem si občas černý čaj dala, ale musela jsem ho mít přislazený, nyní už si dám bez cukru i černý čaj. 

Ahmad Tea - English breakfast tea
Tohle je výborný černý čaj. Není tak silný jako jiné černé čaje a byl to první černý čaj, co jsem začala pít s cukrem. Nyní ho už piji bez cukru. Musím říct, že tento čaj si občas dávám v práci, abych se trochu probrala a dokázala pracovat a celkem mě dokáže nabudit, 

Oxalis - Slaný karamel - sypaný
Měla jsem chuť si koupit sypaný černý čaj, jelikož jsem doma žádný černý neměla, tak jsem se rozhodal zajít do Oxalis a když jsem tam viděla slaný karamel a přičichla si k němu, musela jsem si ho vzít, protože tak nádherně voněl a lákalo mě to, jelikož jsem takhle měla i kávu se slaným karamelem, která mi chutnala. 
Čaje jsem se napila jen trošku horkého a přišel mi hodně silný, tak jsem do něj přidala med a je dobrý, i když bych čekala, že bude cítit trochu víc ta chuť karamelu.

Zelené čaje
Ty piji asi nejméně, ale občas zkouším i ty.

Oxalis - Mogo Mogo - sypaný
Opět kupováno v Oxalis. Tento čaj mi nepřišel moc dobrý. Když jsem si ho dala, zjistila jsem, že mi zrovna moc nechutná, tak jsem si ho podruhé zkusila dát s medem a bylo to rozhodně lepší, ale z těch, co jsem pila, bych řekla, že zatím nejhorší z těch sypaných čajů. 

Bílé čaje
Dlouho jsem chtěla zkusit bílý čaj, ale nechtěla jsem za něj platit někde v čajovně drahé peníze, když jsem nevěděla, zda by mi chutnal a pak jsem s našima byla na hotelu a tam ho měli k snídani, tak jsem si ho zkusila a zjistila jse, že je výborný. A od té doby piji převážně bílé čaje, protože mi přijdou chuťově nejlepší. 

Oxalis - Mantra - sypaný
Tohle je zatím asi nejlepší čaj, který jsem ze sypaných pila. Výborná a výrazná chuť. 

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Hodnocení čajů boudicca 04. 10. 2016 - 09:54
RE(2x): Hodnocení čajů myfantasyworld 04. 10. 2016 - 17:40
RE: Hodnocení čajů adil 04. 10. 2016 - 13:25
RE(2x): Hodnocení čajů myfantasyworld 04. 10. 2016 - 17:40
RE: Hodnocení čajů tlapka 04. 10. 2016 - 21:29
RE(2x): Hodnocení čajů myfantasyworld 05. 10. 2016 - 07:57
RE: Hodnocení čajů hroznetajne 05. 10. 2016 - 13:50
RE(2x): Hodnocení čajů myfantasyworld 06. 10. 2016 - 17:48