Metro

4. září 2016 | 19.32 |
› 

 Je zajímavý, že tento článek mě kdysi napadl v metru. Zrovna jsem neměla sebou knihu a neměla jsem, co dělat a jela jsem domů z autobusovýho nádraží a najednou se mi začal v hlavě sumírovat tento článek. Doma jsem si pak sedla k počítači a psala jsem. Pak jsem tento článek i posílala do soutěže.

Opět je zase narvané metro. Jste rádi, že se vůbec do toho metra vejdete a ještě lepší varianta je, když se vám podaří sehnat místo k sezení. Zrovna jsem měla štěstí a místečko jsem si našla hned u dveří, abych mohla co nejrychleji vyběhnout ven. Nemám ráda hromadnou dopravu, ale metro je rychlé, avšak je problém s tím, jak bývá přecpané. Jak všude je plno lidí. Rozhlížíte se kolem sebe a sledujete lidi a říkáte si, co se jim asi honí hlavou, kam jedou a co mají v plánu. Pokud nemáte knihu, tak je to nejlepší na zabavení se.
Rozhlížíte se tak kolem, když náhle metro sebou škubne a zhasnou všechna světla. Sedíte a říkáte si, co se to zase stalo, když náhle zaslechnete křik. Vyděšený a velice nepříjemný výkřik. Přemýšlíte, co se to tam asi přihodilo. Náhle se ozve smích, při kterém vám tuhne krev v žilách, a vy se zarazíte a začnete mít strach. Náhle se opět světla rozsvítí a vy jedete dál. Po chvilce se opět metro zastaví a zhasnou světla. Smích se ozve znova. Děsivý smích, při kterém se ozvou slova: "dostanu vás, všechny vás dostanu." Ten hlas je krutý, plný hněvu. Zaslechnete další křik, tentokrát malého dítěte. Nic nevidíte, jen slyšíte křik a ten smích, který se v metru ozývá. Začínáte mít strach.
"Moje dítě, nechte mi moje dítě," zaslechnete zoufalé výkřiky matky, ale nikdo se nepohne. Nikdo nepomůže. Všichni mají strach, co se to tam děje. Náhle začnou blikat světla a znova se ozve ten krutý, ďábelský smích, při kterém každého zamrazí.
Světla se rozsvítí se a vy se rozhlédnete kolem a zjistíte, že zde nejsou všichni a spatříte na zemi kapky krve. Rozhlédnete se kolem sebe a vidíte, jak muži ochraňují své partnerky a matky tisknou své děti, co nejblíže k sobě. Všude vidíte děs a hrůzu a slzy bezmoci.
"Kde je moje dítě, co se stalo s mým dítětem," začne řvát žena, které odvedli dítě. Všichni se k sobě tisknou, objímají se a ochraňují se navzájem. A vy jste sami. Nemáte nikoho, ke komu byste se mohli schovat. Začíná panika. Lidé začínají mít strach a panikařit. Nikdo neví, co se to děje. Ovzduší je nasáklé strachem, lidé mají strach z toho, co přijde dál.
Náhle světlo opět zhasne a zaslechnete další výkřiky hrůzy, děsu a bezmoci. Opět se ozývá ten smích a náhle začnou blikat světla a vy spatříte siluetu muže, který táhne nějaké dítě po zemi. Táhne jej za vlasy a všichni kolem zůstávají na svých místech a zavírají před tím oči. Mají strach. Radši budou chránit sebe, než aby pomohli dítěti. Avšak, i když chcete pomoci, tak nemůžete. Strachem máte nohy přikované k zemi a neodkážete udělat jediný pohyb.

Dokonce ani nedokážete křičet. Jediné, co můžete, je všechno to sledovat. Radši zavřete oči, ale přesto stále slyšíte ten křik. Lidé panikaří a snaží se dostat ke dveřím. Násilím je otevírají, rozbíjejí skla a vrhají se do tunelu.
"Pozor, jsou tu děti, jsou tu děti. Ublížíte jim," zaslechnete další matku, která křičí. Tentokrát však na lidi, kteří se vrhají do tunelu. Avšak vy zůstanete sedět, jelikož máte strach a nezmůžete nic.
Jsou to muka a vy chcete, aby už to bylo všechno za vámi, přejete si, aby vás nechal být. Vtom cítíte, jak se k vám někdo přibližuje a jak je blizoučko vás. Bojíte se otevřít oči a máte strach udělat jediný pohyb. Náhle vám položí ruku na rameno a vy se ani nepohnete. Uvnitř jste zděšeni, panikaříte, ale ani se nepohnete.
"Slečno, už je to všechno pryč. Je to za vámi," ozve se příjemný hlas a vy otevřete oči a zjistíte, že se jedná o policistu. Rozhlédnete se kolem sebe, kde spatříte mrtvá těla. V metru, i  v tunelu. Je vám z toho zle a uvědomujete si, že se toho nikdy nezbavíte. Když zavřete oči, vždy spatříte ta mrtvá těla a v uších vám stále zůstane ten zoufalý křik lidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Metro adil 05. 09. 2016 - 07:56
RE(2x): Metro myfantasyworld 05. 09. 2016 - 19:30
RE: Metro hroznetajne 08. 09. 2016 - 09:29
RE(2x): Metro myfantasyworld 08. 09. 2016 - 11:16