Médium

3. září 2016 | 18.31 |
› 

Ona vidí to, co jiní nemohou.

Tak takhle nějak by se dal vyjádřit pár slovy můj další oblíbený seriál. Tenhle seriál Médium mě zaujal již od začátku. Alison Diboasová mívá sny o tom co se stane nebo i co se stalo, má výbornou intuici a když to tak řekneme "vidí lidem do hlavy" nebo-li čte myšlenky, má sny a vidí i komunikuje s mrtvými lidmi. Její manžel Joe je vědec a proto tyto věci tolik neřeší a někdy jim ani nevěří. Spolu mají 3 dcery, Ariel, Bridgette a Marii. Alison pracje pro Devalose a pomáhá mu vyřešit případy. Jediný kdo ještě kromě její rodiny a Devalose ví, co vlastně Alison dělá je detektiv Lee Scanlon. Zajímají vás její případy, které řeší a jak přesně je řeší? Máte rádi nadpřirozeno? Tak vám tenhle seriál mohu doporučit. :) (I když ty poslední díly měly hodně blízko komedie. :D)

Tenro seriál se začal natáčet roku 2005 a má 7 sérií,

Alison Diboasová - pomáhá s vyšetřováním vražd u okresního žalobce Devalose. Miluje svou rodinu a je to dobrá matka i manželka, i když občas s ní není řeč, hlavně po některých snech a to doslova. Jak jsem již psala, má určité schopnosti, myslím, že není třeba je tu vyjmenovávat :)

Joe Diboa - je to manžel Alison a otec tří děti. Pracuje jako vědec v jedné firmě. Pomáhá Alison a většinou ji pokaždé podrží, ale i na něj je toho občas trochu moc. S Alison opravdu není lehké žít, ale i tak ji miluje.

Manuel Devalos - najal si Alison, aby mu pomáhala vyšetřovat vraždy, ale občas není schopen uvěřit tomu, co Alison tvrdí. I tak nakonec zjistí, že Alison měla pravdu.

detektiv Scanlon - neboli také Lee. Je to úžasný policejní detektiv. Pomáhá Devalosovi a Alison. Mít ho na své straně je velice výhodné, protože on je prostě skvělý :) Já ho mám fakt ráda :) Můj oblíbenec :D

Ariel Diboasová - tak tohle je jedna z dcer, je to holka ve věku kdy má největší výkyvy nálad atd. No jistě vám o tom nemusím povídat. Občas ty její výstupy, no ale kdo by to nezažil že :) Občas mi trochu lezla na nervy. :D

Bridgette - je o něco mladší, než Ariel a má někdy takové dotěrné a otravné otázky, ale i tak je to fajn holka. a líbí se mi.

Marie Diboasová - tak to je prostě úplně úžasný zlatíčko. :) No já jí mám fakt hodně ráda. Z těch dcer asi nejradši. Je malá a roztomilá, mluví jen občas a já nevím co ještě říci. :D (mimochodem jsem zjistila, že jí hrají dvojčata, to je pro mě novinka.)

Takže to je tak vše k postavám. Postav je více a dokonce jsou i některé, které později budou hlavní, ale zase mě se nezdá nějak důležité tu o nich psát. :) Tohle jsou postavy, které jsou hlavní pořád. :) Skoro pořád.

Zajímavosti:

Médium má na kontě množství nominací na různá televizní ocenění. Několik z nich seriál proměnil (např. Emmy pro Patricii Arquette - 2005).

Postava Allison DuBois má reálný základ. Její stejnojmenný předobraz je ve Spojených státech amerických vyhlášeným duchovním médiem.

Seriál vychází ze skutečných případů a kauz, na jejichž řešení se podílela reálná Allison DuBois.

fotky jsou ze stránek osobnosti.cz a z medium.sff.cz a zajímavosti jsou ze stránky csfd.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře