Mentalista

2. září 2016 | 18.21 |
› 

 Podstatné jméno. Člověk, který používá duševní prozíravost, hypnózu a nebo sugesci. Mistrný manipulátor myšlenek a chování.

Takhle ze začátku začínal seriál, který mě zaujal a kterému jsem propadla. (Než skončila poslední série.)

Patrick Jane je konzultant, který pracuje u policie a snaží se chytit Red Johna. Dříve vystupoval v televizi a převáděl své nadpřirozené schopnosti. Poté, co mu Red John zabil manželku a dítě, přesvědčuje Patrick Jane všechny kolem sebe, že takové věci neexistují. Začne spolupracovat s policí a vyšetřuje vraždy a snaží se o to chytit Red Johna.

Seriál je již ukončen a bylo natočeno 7 sérií. Na seriál je lepší podívat se do prvních dílů, kdy je vysvětleno, o co jde a kdo je Patrick Jane.

Mě se tento seriál velice líbil, asi to bude i tím, že mám ráda seriály a knihy, kde se vyšetřuje.

Patrick Jane - je to konzultant, který vyšetřuje vraždy a pronásleduje Red Johna. Nedbá na předpisy a jede si po svém. Většinu času spolupracuje s Lisbonovou a nebo sám. Občas k vyřešení případu použije i zakázanou hypnózu a nebo se jen dostane lidem do myšlenek, aby zjistil, kdo je opravdový vrah, což pro něj není nic těžkého, dokáže sledovat rysy v tváři, pozná to z očí. Je to občas takové až neuvěřitelné, že pozná kdo je a kdo není vrahem.

Teresa Lisbon - je to šéfka celého týmu, snaží se zkrotit Jana, který se občas do všeho vrhá po hlavě, ale moc se jí to nedaří. Dbá na předpisy a chce, aby jich dbali i ostatní, avšak občas i ona je dokáže porušit, pokud se jí to zdá nezbytné a přijde ji, že se jinak se to vyřešit nedá.

Kimball Cho - já ho prostě žeru :D On jak se s ničím nepáře. Občas se ho Rigsby na něco ptá a on mu dá odpověď  ne na otázku, ale na to, o čem Rigsby přemýšlel. :D On mě fakt dostává, svým postojem, chováním, tím jak se tváří nepřístupně a jak prostě i nepřístupný je, neoblomný.

Wayne Rigsby - a sladkej Rigsby :D ale ne jako fakt on je sladkej, jak se tváří a jak je vždycky nervózní, tak je až takovej roztomilej. Jak se to pak i snaží zakrýt a nedaří se mu to. :) Nevím jak to popsat, ale je fakt skvělej :D

Grace Van Pelt - já jí mám fakt ráda, ona vždycky taková milá a usměvavá. :) (ale v těch nových dílech je jiná, no nebudu to tu rozebírat) Mě se vždycky líbilo, jak si dělala srandu z Rigsbyho, i když to oni si dělali jeden ze druhého. Oni jak se vždycky škádlili. To bylo fakt takový pěkný :)

Samozřejmě jsou i další postavy jako třeba jejich nadřízení a tak, ale ti nejsou tolik důležití. Tohle jsou ti nejhlavnější postavy a ještě vlastně nesmím zapomenout na muže, jež si říká

Red John - je to masový vrah, který nemá s nikým slitování. Zabije kohokoliv. Baví se tím, že ho Patrick Jane pronásleduje. Nidko neví, kdo to je, nikdo ani v nejmenším netuší, kdo by to mohl být, ale své komplice má všude. Nikdo si nemůže být jistý, zda někdo v jeho okolí není komplicem Red Johna.

Zajímavosti:

Centrála CBI je historický dům v centru Los Angeles, nazvaný jako Pico House.

V první řadě seriále zní v každé scéně, kdy je zmíněna postava Rudého Johna, melodie "Ave Maria" od Johanna Sebastiana Bacha. Původ tkví v epizodě "Ve stopách Rudého Johna", kde je řečeno, že se jedná o vrahovu oblíbenou skladbu.

V téměř každé epizodě se objeví postava ženy s červenými nebo rudými vlasy (nepočítá se Grace).

Řada epizod má ve svém názvu slovo "red" (červený, rudý), což odkazuje na hlavního Patrickova (Simon Baker) nepřítele Rudého Johna.

Fotky jsou ze stránky osobnosti.cz a zajímavosti ze stránky csfd.cz

Doplnění: Tento článek jsem psala už před hodně dlouhou dobou, ale nebaví mě to přepisovat, jen jsem udělala menší úpravy a navíc v tu dobu, kdy jsem to sledovala jsem opravdu ty lidi tak vnimala. :) 
Byla to hodně moje velká vášeň a do toho seriálu jsem byla zblázněná. 

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře