Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno

10. srpen 2017 | 08.08 |

Je to přesně rok, co jsem založila tento blog. Původně jsem nevěděla, jestli je dobrý nápad ho zakládat a jestli vůbec budu mít o čem psát. Nakonec se toho na psaní našlo hodně a za ten rok se toho v mém životě hodně změnilo. 
Nečekala jsem, že to bude někdo číst a o to více mě překvapilo, když jsem viděla, že mé články čtete a komentujete. Za což moc děkuji, jsou to hlavně vaše komentáře, které mě motivují k dalšímu psaní článků. :)

A jak jinak oslavit narozeniny blogu, než s 50 splněnými cíly. 

Vůbec nechápu, jak se mi tohle mohlo povést, nečekala jsem, že splním cíle tak rychle. Sice mi jich ještě 51 zbývá, ale některé jsou již rozpracované. To jsem čekala, že skoro nic nesplním, že mě to nebude bavit, ale dost mě to chytlo a pečlivě si vše zapisuji. :D A zde už jednotlivé cíle, které se mi povedly splnit. 

72. 2 týdny sníst každý den ovoce nebo zeleninu
Jelikož jsem nejedla moc zeleniny a ovoce, řekla jsem si, že bych jí potřebovala jíst nějak více pravidelně a nakonec to šlo nějak samo od sebe a jedla jsem v poslední době ovoce i zeleninu celkem hodně, takže nějaké ty vitamíny jsem měla a říkám si, že bych měla i nadále jíst ovoce se zeleninou takhle pravidelně, uvidím, jak budu mít chuť.
1. týden
- pondělí – jahody
- úterý – rajčata, okurka, mrkvový salát
- středa – kiwi
- čtvrtek – kiwi
- pátek – paprika, okurka, rajče
- sobota – mrkev
- neděle – rajče, paprika
2. týden
- pondělí – rajče, paprika
- úterý – paprika, banán
- středa – banán, mrkev
- čtvrtek – mrkev, pomeranč
- pátek - mrkev
- sobota - pomeranč
- neděle - rajče

19. Zajít do čajovny
Dlouho jsem nebyla v čajovně, spíše jsem chodila do kaváren a měla jsem chuť zase někdy zajít do čajovny. Pořád mi to nevycházelo, když jsme jednou chtěly s kamarádkou jít, zjistily jsme, že už mají zavřeno. Až jsem se jeden den domluvila s kamarádkou, co znám už od ZŠ a se kterou jsem se dlouho neviděla, že se sejdeme. Říkala jsem jí, že bych šla buď do kavárny, nebo do čajovny, že jsem v té čajovně dlouho nebyla, ale že záleží i jak chce ona. Jelikož jí to bylo jedno, rozhodla jsem se, že půjdeme do čajovny. Je to tam sice malinké, ale takové útulné a klid. Kamarádka říkala, že na takový klid není zvyklá, ale je to úžasný, když si chcete popovídat. J Vybírala jsem tam čaje a nevěděla jsem, co si vybrat, protože toho bylo moc. Nechtěla jsem nic klasického jako třeba takový zelený čaj jahody se šampaňským nebo karamelový čaj, které jsem už měla. A hodně mě zaujal žlutý čaj – Ruo Xiang Yelow Tea a jelikož jsem žlutý ještě neměla, chtěla jsem ho zkusit. Ptali se mě, zda ho chci do konvičky, což jsem řekla, že ano. Je tam možnost i to, že to udělají jen do šálku, ale když už, tak ochutnat pořádně. Při prvním napití jsem cítila hodně zvláštní chuť, byl trochu hořký, ale zároveň i sladký. Ta chuť se těžko popisuje, v první chvíli jsem si řekla, že je to hodně silný a byl to nezvyk, ale chutnal mi, a jak jsem ho pila víc, tak jsem si na tu chuť více zvykala.
Potom jsem uvažovala, jestli si nedat něco dobrýho, měla jsme na něco chuť, uvažovala jsem chvilku nad horkou čokoládou, ale pak jsem koukala, že tam mají pita chleba s banánem a skořicí, což mě zaujalo, ale to jsem k tomu zas nechtěla čokoládu. Ještě jsem koukala, že tam měli bezovou limonádu, takže jsem uvažovala nad tou a nakonec jsem si dala espresso, bezovou limonádu a ten pita chleba. Líbilo se mi, že ke kávě dávají vodu, sice jen takovou malinkou skleničku, ale v některých kavárnách nedají vůbec žádnou. V čajovně jsem s tím nepočítala, že vodu dají, takže za to mají u mě další plus. Pita chleba byl trochu křupavější a nešel moc dobře krájet, nakonec jsme to s kamarádkou vzaly do ruky, to prostě jinak nešlo jíst. A bezová limonáda byla dobrá.
Ještě jsem uvažovala, že si koupím čaj, původně jsem přemýšlela, že si koupím sypaný, ale potom jsem viděla, že mají pečené a bylo rozhodnuto. Koupila jsem si rakytník s kardamonem a jahodu se skořicí.
Určitě bych někdy zase ráda do čajovny zašla a dala si tam nějaký jiný čaj, protože je to tam hezké posezení a na pokec super. Pár lidí se tam i šlo učit, což jsem si taky říkala, že to není úplně špatné místo na učení.

75. Ochutnat 20 různých čajů (20/20)
Mám hodně velkou oblibu v čajích, dříve jsem pila ovocné, jeden čas jsem pila bílé, potom jsem přešla na černé, zelené jsem pila málokdy, ale od doby, co jsem ochutnala Sencha čaj, tak jsem přešla na zelené. :Di Hodně jsem pila stejné čaje a chtěla jsem ochutnat různé druhy a asi to vidím, že u toho střídání zůstanu, protože mě baví chutnat nové druhy a hlavně speciální. A až se zase někdy dostanu do čajovny, určitě tam chci ochutnat zase nějaký speciální. Některé čaje jsou ohodnoceny zde. Tady dávám různé druhy čajů, co jsem ochutnala:
Bílé:
Mantra – sypaný
White Pu Erh King
Ovocné:
Jemča Malina - sáčkový
Jemča Zázvor s citronem – sáčkový
Jemča Ananas a brusinka – sáčkový
Loyd Borůvka – sáčkový
Zlatý šálek jablko se skořicí - sáčkový
Černé:
Ahmad Tea - English breakfast – sáčkový
S citronem – sáčkový
Slaný karamel – sypaný
Sladké opojení – sypaný
Veselé Vánoce – sypaný
Žhavá poušť – sypaný
Irish Cream - sypaný
Zelené:
Mogo Mogo – sypaný
Jahody v Šampaňském – sypaný
S citronem – Zlatý šálek
Pramen života – sypaný
Žlutý - Ruo Xiang Yelow Tea – v čajovně (popsáno viz výše)
Pečený – rakytník s kardamomem

37. Koupit si cestovní deník a psát do něho
Už delší dobu jsem myslela na to, že si pořídím cestovní deník, abych si do něho mohla zaznamenávat různé výlety, líbí se mi, jak je udělaný, že se tam dá vizitka a dají se tam razítka a když jsme byli v Techmanii (více ve článku zde), zeptala jsem se, zda ho nemají a jelikož měli, koupila jsem si ho a hned v autě jsem si tam tu vizitku nalepila. Dříve jsem si kupovala turistické známky, ale ty jsem pak neměla kam dávat, takže mi to přišlo zbytečný a tohle mi připadá o hodně lepší. Zatím si do toho vizitky dávám, snad mi to vydrží, je to jen fakt ohledně těch vizitek a razítek, aby bylo vidět, kde přesně a kdy jsem byla. Všechno ostatní píši na stránky. J

39. Koupit sestře speciální dárek ke 30. narozeninám
Chtěla jsem sestře vymyslet něco speciálního, když měla ty 30. narozeniny, ale ona se nakonec rozhodla, že si chce koupit telefon a že by bylo dobré, kdybychom jí na něj přidali. Tak jsem se rozhodla, že přidám, ale nechtěla jsem jí to dát jen v nějaké obálce nebo tak, takže jsem jí ty peníze dala kolem svíčky. Nejsem moc zručný typ, takže to nebylo nic extra, ale zase myslím, že lepší, jak obálka. :D

43. Vidět 7 filmů a pohádek ve 3D (7/7)
Mám ráda filmy ve 3D a měla jsem chuť se na nějaké podívat. Tím, že jsme měli doma 3D televizi, bylo jednodušší se na ně podívat a na dvou posledních jsem byla v kině. V tom kině je to lepší a hlavně když už jdu do kina, tak spíše na 3D, než na klasické filmy.
- Škatuláci
- Hurá do pravěku
- Lego příběh
- Jack a obři
- Percy Jackson: Moře nestvůr
- Fantastická zvířata a kde je najít
- Strážci Galaxie Vol. 2

74. Umýt okna
Mytí oken nemusím, ale jednou za čas je nutné je umýt. Mamka umyla okna všude kromě mého pokoje, kde jsem říkala, že si chci uklízet sama, aby mi neuklízela, a konečně jsem se k tomu umytí dokopala. Pustila jsem si písničky, oblíbila jsem si španělského zpěváka Alvaro Soler https://www.youtube.com/watch?v=qaZ0oAh4evU (mimochodem je moc pěkný :D) a jeho písničky jsou super, takže ho poslouchám často a pustila se do mytí. S tou hudbou se mi dělalo fakt dobře.

89. Znovu se podívat na Médium
Médium jsem poprvé viděla v televizi a bavilo mě, následně jsem koukala na všechny díly a po delší době jsem dostala zase chuť se podívat znovu. Bohužel při přeinstalaci notebooku jsem celou složku vymazala, že to zabírá hodně místa a je zbytečné to mít v notebooku. Jenže potom jsem dostala chuť se podívat znovu a shodou náhod ho zrovna začali dávat na AXN, takže pokud to stíhám, koukám. Ale ty reklamy na tom AXN jsou děsný, po 10 minutách seriálu reklama. 

2. Navštívit Mariánské Lázně
Do Mariánských lázní jsem se chtěla podívat už delší dobu a doufala jsem, že se mi to někdy povede. Lákalo mě podívat se na zpívající fontánu. A konečně jsem se tam v rámci víkendu na hotelu dostala. Sice jsem neviděla zpívající fontánu, ale i tak to bylo super. Více se můžete dozvědět zde.

91. Začít nosit znovu hodinky
Už delší dobu jsem chtěla začít nosit hodinky, ale měla jsem jen takové s tím klasickým páskem a jaksi se mi to nelíbilo, protože se mi to nehodilo ke všemu, takže jsem se rozhodla koupit si jiné hodinky takové, které by byly ozdobné, ale zároveň, abych na ně viděla, což nebylo úplně snadné. :D Nakonec jsem našla nádherné hodinky, když jsme byli na tržnici, které stály jen 250,- Kč a dokonce mi ani nebyly volné. Předtím jsem si zkoušela dvoje, které mi byly volnější. Vidím na ně, i když zvyknout si ze začátku, že musím odhadem, protože tam jsou jen čísla 3,6,9,12, ale to jsem zvládla a nezapomínám si je ani brát. :)

Hodinky

A co vy, jak pokračujete v projektu 101/1001?

P.S. Ve středu mě čeká výběrové řízení, tak jen doufat, že to dopadne dobře a vezmou mě. Sice by to byla práce na dobu určitou, ale práce v administrativě, což je pro mě ideální. 

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno adil 10. 08. 2017 - 08:29
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 10. 08. 2017 - 09:47
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno iva 10. 08. 2017 - 13:42
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 10. 08. 2017 - 14:27
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno linda 10. 08. 2017 - 15:02
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 10. 08. 2017 - 15:12
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno adela 11. 08. 2017 - 17:28
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 11. 08. 2017 - 20:21
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno atraktivnistrasilka 11. 08. 2017 - 17:30
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 11. 08. 2017 - 20:23
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno chaostheory®pismenkuje.cz 13. 08. 2017 - 06:36
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 13. 08. 2017 - 18:58
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno tlapka 13. 08. 2017 - 21:37
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 13. 08. 2017 - 21:44
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno pythonissa3 15. 08. 2017 - 18:23
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 15. 08. 2017 - 19:54
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno lady lenna 17. 08. 2017 - 21:19
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 17. 08. 2017 - 21:23
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno monika 21. 08. 2017 - 19:24
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 21. 08. 2017 - 20:42
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno blazniva-strela 22. 08. 2017 - 20:14
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 23. 08. 2017 - 09:25
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno luucie 23. 08. 2017 - 20:57
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 23. 08. 2017 - 21:09
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno hroznetajne 29. 08. 2017 - 21:11
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 05. 09. 2017 - 20:49
RE: Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno rebarbora 02. 09. 2017 - 20:07
RE(2x): Narozeniny blogu + 101/1001 - 50 cílů splněno myfantasyworld 05. 09. 2017 - 20:51