Techmania Plzeň

5. květen 2017 | 13.48 |

Kdy: 1.5.2017
S kým: rodiče a mladší bráchové

Jelikož byl svátek, rozhodovali jsme se, kam bychom se vydali, protože táta řekl, že si vezme volno, že půjde do práce jen ráno, aby jim tam řekl, co mají udělat a přijede brzy. Brácha T. řekl, že bychom mohli jet do Techmanie v Plzni, že tam jednou byl, ale už je to déle.
Vyjeli jsme asi kolem 10. hodiny a cesta trvala přibližně hodinu a půl. Měli tam rodinné vstupné pro 4 osoby s tím, že stačilo mít jednu osobu do 15 let a klidně 3 dospělí, což jsem viděla poprvé. Naši si to vzali na rodinné vstupné a já jsem si zaplatila 150,- Kč. Rovnou jsem se tam i ptala na cestovní deník, který jsem chtěla si koupit už delší dobu a měli ho tam, takže mám další bod ve 101/1001 splněný.
Nejprve jsme se rozhodli jít najíst, protože jsme měli hlad. Já jsem si dala hranolky a smažený sýr, mamka s bráchou S. si dali hranolky a kuřecí řízek, který byl úplně tenký a vypečený, takže prý nic moc. A brácha T. si dal plněné knedlíky uzeným a taky nic moc. Za tu cenu bych čekala něco lepšího, ale tak zasytilo nás to.
Hned u toho vchodu byla taková křesla, na která jsme si sedli, a když jsme se naklonili, tak se to začalo hýbat a točilo se to dokola, v první chvíli jsem se lekla, že spadnu. :D

Já na křesle

Po jídle jsme šli zkoušet různé přístroje. Bylo zajímavé zkoušet, jak některé ty věci fungují, úplně nahoře bylo napsáno, co se má dělat a podle toho jsme zjistili, jak to funguje a dále potom byly napsané další informace.
Například jsem si tam musela vyfotit obličej a udělat si vlasy a oblečení.

Já v obrazu

Taky bylo dobrý zkusit zjistit, jaký zvuk to vydá, po jakém jídle.

Záchod

Dále třeba jsem musela zjistit, co se stane, když jsou dvě věci vodivé. Zkoušeli jsme také vypočítat BMI, což ale fungovalo nějak divně a hlavně to divně měřilo.
Jako další tam byla taková koule a na každé straně jedna židle, nahoře nad koulí bylo zrcadlo a měli jsme na sebe šeptat a když jsme šeptali, tak jsme se na té druhé straně přes tu kouli slyšeli.

Koule

Co se nám všem líbilo nejvíc, byl takový nakloněný dům, kde jsme tam blbnuli. Musím říct, že se tam dost špatně chodilo, jak to bylo nakřivený. :D

pise.cz/img/366600.jpg" alt="V domě" width="337" height="600" align="absMiddle">

Taky jsme zkoušeli rozhoupat závaží, tím, že se tam dal magnet na provázku, jenže se nám to nepovedlo. Byl tam určitý fígl v tom, jak přesně mít ten provázek a jak často a hodně se za ten provázek musí tahat.
Tady se muselo do koule strčit určitým způsobem, a když se dal ten správný úder, tak vždy se ta koule odrazila do díry od té strany.

Kulečniík

Bylo tam oddělení optiky, kdy se tam dalo pracovat s různými stíny a barvami atd.

Stíny

Když jsme šli dál, tak tam bylo hodně využití pro děti, takže když má někdo menší děti, je to fajn, protože to tam může bavit i je. Bylo tam i uděláno i takové hřiště pro děti od 3 do 8 let.
Dále tam byly mašinky a trolejbusy.

Trolejbusy

Vnitřke

Auto

Ještě byly i simulátory, kdy se dalo vyzkoušet, jak se stojí na lyžích, jak se na nich jede, anebo se dalo jet na člunu. Ten člun jsem si zkoušela, ale moc mi to nešlo, nemohla jsem přijít na to, jak přesně mám jezdit.

Já na člunu

Ještě tam byly vodní věci, které jsem teda moc nezkoušela, vyzkoušela jsem jich pár. Například tam byly fontánky, které se při otočení tlačítkem vyply, nebo zaply. 

Koule na vodě

Když jsme odcházeli, šli jsme ještě znova do toho nakloněného domu.
Následně jsme si chtěli jít koupit vstupenky do expozice 3D planetária a zjistili jsme, že ta expozice 3D planetária je už v té ceně, kterou jsme platili. Ještě se tam potom dal připlatit film, ale to jsme si nepřipláceli. 

Planetárium

Vesmír 3

Dokonce jsem se proletěla i do vesmíru.

Ve vesmíru

Vesmír

Vesmír 1

Tornádo.

Tornádo

Byla tam taková koule, kde se dalo pustit třeba o tornádu nebo o vesmíru. Nevím, co všechno tam bylo, neseděla jsem tam moc dlouho a pouštěl si to tam někdo jiný. (fotka se mi moc nepovedla).

3D koule

Potom jsme ještě čekali, až budou pouštět gyroskop, který používají ti, co létají do vesmíru, aby věděli, kolik toho vydrží a bráchové to chtěli zkusit.

Gyroskop

Já jsem řekla, že uvidím, jak to bude vypadat a podle toho se rozhodnu, zda to zkusím, a když jsem to viděla, rozhodla jsem se, že na to nepůjdu, protože je tam točila i hlavou dolů a na to já nejsem.

Musím říct, že to bylo zajímavý, měli to hezky udělaný a hlavně to tam bylo uzpůsobený i pro menší děti. Bavilo mě to zkoušet různé věci, akorát se stalo, že některé ty přístroje se zkusit nedali a zrovna ty, co mi připadaly zajímavé. A jelikož jsem byla v IQ landii, tak mám srovnání a musím říct, že IQ landia je lepší.

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Techmania Plzeň iva 05. 05. 2017 - 20:41
RE(2x): Techmania Plzeň myfantasyworld 07. 05. 2017 - 16:46
RE: Techmania Plzeň adil 05. 05. 2017 - 20:54
RE(2x): Techmania Plzeň myfantasyworld 07. 05. 2017 - 16:48
RE: Techmania Plzeň monika 05. 05. 2017 - 22:42
RE(2x): Techmania Plzeň myfantasyworld 07. 05. 2017 - 16:50
RE: Techmania Plzeň hroznetajne 07. 05. 2017 - 11:25
RE(2x): Techmania Plzeň myfantasyworld 07. 05. 2017 - 16:51
RE: Techmania Plzeň boudicca 10. 05. 2017 - 22:10
RE(2x): Techmania Plzeň myfantasyworld 10. 05. 2017 - 22:23